uchwyt na telefon

Wybór uchwytu na telefon do samochodu – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybór uchwytu na smartfona do samochodu może wydawać się prosty. A jednak każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, które warto rozważyć przed zakupem, aby oszczędzić sobie kłopotu, zawodu i niepotrzebnego wydatku.

Uchwyt do telefonu – rodzaje

Na rynku znajdziesz wiele modeli uchwytów na telefon do samochodu, dzielących się na kilka rodzajów. Pierwszy, chyba najpopularniejszym z nich, jest uchwyt mocowany do szyby na przyssawkę. Jest wygodny i solidny, oczywiście, jeśli wybierzemy model wysokiej jakości – najlepiej markowy. Taki uchwyt solidnie przytrzymuje smartfon podczas jazdy i umożliwia wygodny dostęp do urządzenia.

Drugim najczęściej wybierany uchwyt na telefon to ten mocowany do kratki wentylacyjnej. W przeciwieństwie do tego montowanego na szybie nie ogranicza widoczności, a jest praktycznie tak samo wygodny. Niestety, ma poważne wady. Przede wszystkim ogranicza wentylację w pojeździe, a zimą takie umiejscowienie telefonu może powodować uszkodzenia obudowy. Istnieje także ryzyko uszkodzenia kratki wentylacyjnej, zwłaszcza w starszych samochodach.

Uchwyty magnetyczne mocowane do deski rozdzielczej to chyba najwygodniejsze rozwiązanie – daje dużą możliwość wyboru miejsca mocowania, łączy zalety mocowania na szybie i na kratce. Do tego bardzo łatwo schwycić smartfona do ręki. Niestety, ryzyko upadku urządzenia jest bardzo wysokie. Poza tym, niestety, dłuższe użytkowanie magnetycznych uchwytów może wywoływać problemy w pracy GPS. Do deski rozdzielczej można zamontować także matę antypoślizgowa, która z pewnością nie zakłóci pracy nawigacji. Niestety, również w tym przypadku ryzyko upadku telefonu jest wysokie.

uchwyt na telefon

Warto rozważyć także opcję uchwytu montowanego do kierownicy. Smartfon jest w tym przypadku bardzo łatwo dostępny, jego obsługa jest wygodna szczególnie dla tych, którzy podczas jazdy wykonują i odbierają wiele połączeń. Niestety GPS może gubić sygnał podczas ostrych zakrętów.

Wybór uchwytu do smartfona – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na jakość wykonania – nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na tanie, tandetne rozwiązania, które rozpadną się po kilku dniach. Nie mówiąc już o szkodach, jakie może wyrządzić upadek smartfona.

Można zaopatrzyć się w uchwyt do smartfona przeznaczony do konkretnego modelu telefonu, najczęściej jednak znajdziemy modele uniwersalne. W tym przypadku należy mieć na uwadze przede wszystkim wymiary naszego urządzenia oraz wymiary samego uchwytu do telefonu – im mniejszy, tym lepszy. Szczególnie jeśli montujemy go do szyby.