drukarka

Wybór drukarki do domu

Gdy szukamy drukarki do domu, musimy zastanowić się, jak często będziemy ją używać, codziennie, kilka razy w tygodniu czy rzadziej. Warto przemyśleć czy potrzebujemy tylko drukarkę, czy również przydałaby nam się funkcja skanera lub ksero. Kolejna kwestia jest cena, na którą jesteśmy w stanie się zgodzić. Warto wziąć to wszystko pod uwagę, gdyż producenci oferują nam szeroki wybór różnych modeli. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze drukarki, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby?

Rodzaj drukarki

Na rynku istnieje szeroki wybór drukarek atramentowych oraz laserowych. Która będzie odpowiednia dla nas?
Drukarka atramentowa sprawia, że kartka papieru pokrywana jest kroplami tuszu. Posiada ona głowice, która przesuwa pojemniki z atramentem. Jej zaletą jest bardzo niska cena w porównaniu z innymi drukarkami. Jednak gdy skończy nam się tusz, uzupełnienie go podwyższa znacząco koszty użytkowania tego typu drukarki. Drukarka tego typu może drukować nam w odcieniach czarnobiałych albo w kolorze. Drukarka atramentowa jest zazwyczaj małych rozmiarów, jest też lekka i łatwa w transporcie. Będzie dobrym wyborem, gdy w naszym domowym biurze nie mamy za dużo miejsca. Kolejną zaletą tej drukarki jest cicha praca. Drukarka przeznaczona jest do osób, którym nie zależy na wysokiej jakości druku oraz które nie potrzebują szybkiej drukarki. 
Innym typem jest drukarka laserowa, tutaj wykorzystywany jest toner, a specjalny wałek rozprowadza jego cząsteczki. Są to drukarki bardzo wydajne, trafiają w potrzeby osób które dużo drukują. Sam koszt zakupu takiej drukarki jest spory, ale niskie koszty eksploatacji wiele osób przekonują do zakupu. Wydruk z drukarki laserowej jest o wiele lepszej jakości, a sam proces drukowania jest o wiele szybszy niż w drukarce atramentowej.
Dla wielu osób największą wadą drukarki laserowej jest to, że możemy wybrać albo drukarkę czarnobiałą albo kolorową.

Gdy nie jesteśmy pewni, na jaką drukarkę się zdecydować warto uzyskać dodatkowe informacje w sklepie informatycznym i zapytać o pomoc wyspecjalizowany personel.