niszczarka

Utylizacja z niszczarką

Utylizując współczesne dokumenty należy pamiętać, aby nie trafiały one do śmieci w całości. W tym celu wykorzystuje się dziś niszczarki, a dopiero później pozbywa się ich z biura. To dobry krok, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych – pracowników, klientów i swoich.

Dbanie o bezpieczeństwo danych na każdym kroku

Niszczarki to urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo danych osobowych najlepiej. Wybierając niszczarkę należy pamiętać jednak, że każda posiada inny rodzaj cięcia: paskowe, ścinkowe. Co to oznacza w praktyce? Różny stopień zniszczenia dokumentów. Paski, ścinki… wszystko zależy od rodzaju niszczarki https://www.sferis.pl/niszczarki-3964. Oznacza się je literami, które kolejno decydują o stopniu zniszczenia dokumentów i tym samym zabezpieczeniu danych osobowych. Im wyższy jest stopień, tym większe bezpieczeństwo.

Wraz ze wzrostem bezpieczeństwa danych osobowych, w sklepach zaczęły zanikać niszczarki tnące dokumenty na paski. Wszystko ze względu na brak wystarczającego bezpieczeństwa podczas takiego cięcia. Potencjalna osoba z zewnątrz, która mogłaby znaleźć tak pocięte dokumenty, w bardzo łatwy sposób mogłaby odczytać informacje w nich zawarte. Dlatego właśnie współcześnie odchodzi się od takich niszczarek. Dużo bezpieczniejsze są te, które dokumenty tną na bardzo małe, wręcz mikroskopijne fragmenty.

Podział niszczarek do dokumentów – małe, średnie czy duże?

Niszczarki podzielić można ze względu na ich wielkość i potrzebę. Istnieją małe, średnie jak i duże. Te pierwsze można bez problemu dostać w cenach zaczynających się od 300. złotych. Są zręczne i nadawać będą się do małych pomieszczeń. Takie modele działać mogą 30 minut bez przerwy. Później dochodzi do nagrzania się silnika.

W małych niszczarkach nie jest on bowiem przystosowany do ciągłej pracy. Dlatego właśnie te niszczarki najczęściej wykorzystuje kilka osób i to do niszczenia małej ilości dokumentów. W wypadku większych firm taka niszczarka nie sprawdziłaby się – w grę wchodzą tu tylko średnie i duże modele, przystosowane do niszczenia dużych partii materiałów.