xiaomi smartfon

Smartfon xiaomi

Smartfony w ciągu ostatnich paru lat niemal dosłownie zalały światowy rynek. W każdym kwartale najwięksi producenci dostarczają na sklepowe półki kilkaset milionów smartfonów. Trudno się temu dziwić – telefony są coraz wydajniejsze, mają duże ekrany w wysokiej rozdzielczości i zapewniają dostęp do internetu w dowolnym miejscu.

xiaomi smartfon

Osoby planujące zakup nowego smartfona stają przed trudnym zadaniem. Jak spośród setek dostępnych modeli wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i zależy od wielu czynników. Poniżej znajdziecie zestawienie kryteriów, którymi warto kierować się przy zakupie nowego smartfona.

Wybór przedziału cenowego

Nie da się ukryć, że głównym kryterium przy wszelkiego rodzaju zakupach jest budżet, jakim dysponujemy. W przypadku zakupu smartfona musimy zatem na początku określić, ile chcemy na niego wydać.

Sprawę ułatwia nieco podział na przedziały, który w nieformalny sposób funkcjonuje na tym rynku. I tak możemy wyróżnić kategorie (oczywiście tylko orientacyjnie – nie sposób dokładnie określić widełek cenowych dla wszystkich dostępnych na rynku urządzeń):

  • do 500-600 zł – smartfony budżetowe dla osób szukających prostego urządzenia do podstawowych zadań. Nie możemy oczekiwać tutaj powalającej jakości wykonania i wysokiej wydajności, jednak nie znaczy to, że nie można znaleźć w tej grupie ciekawych modeli.
  • do 1000-1200 zł – smartfony z tak zwanej średniej półki. Możemy tutaj znaleźć już całkiem wydajne i atrakcyjne modele, które spełnią oczekiwania większości użytkowników.
  • do 2000 zł – smartfony aspirujące do najwyższej półki. W tym przedziale znajdziemy bardzo wydajne urządzenia wysokiej jakości, często są to modele flagowe z poprzednich lat.
  • powyżej 2000 zł – najdroższe smartfony. W przypadku flagowych modeli niektórych producentów ceny mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Płacimy tutaj za najbardziej wydajne podzespoły, jakość wykonania i… markę. Produkty xiaomi najdziesz na https://www.sferis.pl/smartfony-2103/xiaomi.