Rodzaje słuchawek, jakie wybrać i do czego?

słuchawki audio

Na rynku znajduje się tak wiele rodzajów słuchawek, że być może trudno zdecydować się nam na poszczególny model. Słuchawki można podzielić ze względu na przeznaczenie. Słuchawki różnią się, w zależności od tego, czy są używane dla sportowców, do słuchania muzyki, grania w gry czy też do pracy. Jakie więc słuchawki warto wybrać? Jakie są między nimi różnice? 

Słuchawki douszne – są to jedne z najbardziej popularnych modeli. Wyróżnia ich niska cena, łatwa dostępność produktu, Można kupić je dosłownie wszędzie – w supermarketach, kioskach, bazarach. Występują modele bezprzewodowe i przewodowe. Nie są to słuchawki audio z wyżej półki dla znawców muzyki, ale są bardzo praktyczne i chętnie wybierane.

Słuchawki dokanałowe – również są bardzo popularne i chętnie wybierane. Kosztują tylko kilka złotych i są dostępne w różnych kolorach. Wchodzą one głęboko do ucha i sprawiają, że jesteśmy odcięci od świata. Dzięki dobrej izolacji możemy z nich korzystać, gdy jedziemy autobusem lub spacerujemy zatłoczonymi ulicami. Nie są polecane dla sportowców, ponieważ mogą się przyczynić do wypadku, gdyż używająca ich osoba może nie słyszeć nadjeżdżającego samochodu lub innego niebezpieczeństwa.

słuchawki audio

Słuchawki nauszne – jest to model, który bardzo dobrze przylega do ucha. Są to słuchawki audio polecane do słuchania muzyki w dobrej jakości. Przy wielogodzinnym zastosowaniu mogą powodować ucisk i przyczyniać się do bólów głowy. Kiedyś bardzo chętnie wybierane, dzisiaj nie ma zbyt wiele nowoczesnych modeli. Wsadza się je na głowę od tylu lub od góry. Są idealnym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników. Są one mniejsze niż słuchawki wokół uszne.

Słuchawki wokół uszne- są to modele bardzo wygodne, doskonale tłumią hałasy dobiegające z otoczenia. Nie przylegają bezpośrednio do ucha więc nie powodują ucisku, dzięki temu są wybierane przez graczy, którzy wiele godzin spędzają przy komputerze lub przez pracowników call center. Można je kupić z różnymi udogodnieniami, na przykład z wbudowanym mikrofonem, co jest bardzo praktyczne.