Procesor ryzen 5 1600 – jaką technologię reprezentuje?

Obecnie wiele wymaga się od sprzętu komputerowego zarówno pod względem jakości wykonania jak i samych możliwości które daje. O ile większość z nas korzysta z komputera w pracy czy w domu, przeglądając strony Internetowe, tak niektórzy użytkownicy potrzebują o wiele większej mocy sprzętu, by dokonywać bardziej zaawansowanych czynności. Jaka technologia została wykorzystana do stworzenia procesora Amd ryzen 5 1600, i jakie informacje warto znać na jego temat, rozważając zakup?

Procesor sercem i mózgiem komputera

 

W komputerze funkcjonuje kilka części i podzespołów, które definiują tak naprawdę całkowicie pracę i wydajność komputera. Niektóre z nich są stworzone jednak do codziennego użytkowania, i nie ma możliwości by podkręcić ich działanie i używać do bardziej zaawansowanych czynności informatycznych. Procesor Amd ryzen 5 1600 to sprzęt, który na najwyższym poziomie wpływa na pracę komputera i płynność użytkowania. Pozwala na korzystanie z wielu narzędzi i programów jednocześnie, obsługując jednocześnie nawet 12 wątków. Oznacza to, że można jednocześnie ściągać kilka filmów czy gier, jednocześnie bez żadnych problemów z zacinaniem się czy wyłączaniem komputera. Procesor ten powstał przy użyciu procesu technologicznego 14nm, a bazowo taktowany jest 3,2 GHz. Oznacza to w języku laików, że najnowsza technologia użyta w tym procesorze napędza pracę i możliwości komputera do maksimum. Ciekawą informacją może być również to, że w procesorze Amd Ryzen 5 1600 działają tak naprawdę trzy zaawansowane technologie informatyczne – AMD SenseMi, AMD Ryzen Master Utility oraz Enmotus FuzeDrive. Wszystkie te aplikacje znacznie usprawniają wszelkie działania procesora w komputerze, czyniąc jego pracę płynną i bez żadnych problemów.

Cena a jakość

 

Procesor amd ryzen 5 1600 nie należy do najtańszych, jednak jakość jaką oferuje dzięki swojej nowoczesnej technologii jest na tyle imponująca, że zdecydowanie zasługuje na taką kwotę. Cena waha się od tysiąca złotych w górę, w zależności od tego jaką wersję procesora klient wybiera. Jest to jednak opcja jaką można rozważyć, biorąc pod uwagę dogodności jakie oferuje ten procesor.