Podkładki pod myszy dla graczy

podkładki pod myszy w najlepszym wykonaniu

Dobrej jakości podkładka pod mysz to jedno z akcesoriów, które znacząco wpływają na komfort zabawy wielbicieli gier komputerowych, a także wyniki osiągane przez e-sportowców. Istnieją różnego rodzaju podkładki. Wykonane są z różnego rodzaju materiałów, są też różnej wielkości i kształtu. W handlu znajdują się zarówno podkładki tylko pod mysz, jak i podkładki pod mysz i klawiaturę. Niezależnie od tego, jaką konkretnie podkładkę wybiera gracz, jest to wybór bardzo ważny, bo mający istotny wpływ na jakość późniejszych rozgrywek.

Gamingowe podkładki pod myszy – najważniejsze cechy

Podkładka powinna być dostosowana przede wszystkim do myszki, z którą jest używana. Istnieją podkładki lepiej dostosowane do używania z myszami optycznymi oraz przeznaczone do użytku z myszami laserowymi. Różnice między nimi dotyczą przede wszystkim zastosowanych materiałów. Kolejną kwestią jest rozmiar. Podkładki występują w rozmiarach od S do nawet XXL. Podkładki w rozmiarze S przeznaczone są pod samą mysz, podkładki nieco większe – M i L dostosowane są wielkością do myszy i nadgarstka, zaś podkładki w dużych rozmiarach przeznaczone są nie tylko pod mysz, ale również pod klawiaturę.

Materiały do podkładek pod mysz w praktyce

Podkładki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Dostępne są twarde podkładki wykonane z materiałów syntetycznych o różnych właściwościach, a także podkładki metalowe i szklane, świetne rozwiązania kupimy w sklepie Sferis. Zaletą tego rodzaju podkładek jest trwałość i łatwość w czyszczeniu – co istotnie wpływa na szybkość reakcji myszy. Ich często występującą wadą są dźwięki, jakie wydaje mysz przy przesuwaniu po tego rodzaju podkładce. Takie podkładki dobrze sprawdzają się z myszami zarówno laserowymi, jak i optycznymi. Bardzo popularnym rodzajem podkładek są podkładki wykonane z różnego rodzaju tekstyliów. Takie podkładki są miękkie, elastyczne i sprawdzają się głównie w przypadku myszy optycznych.

Rozmiar podkładki ma znaczenie

Najistotniejszą cechą podkładek – nie dla jakości rozgrywki, ale dla dobrej kondycji graczy, jest to by mieścił się na niej nadgarstek, a nie tylko mysz. Przy dłuższej grze, znacząco zmniejsza to obciążenia, jakim nadgarstek operujący myszą podlega. Gracze grający w gry bardziej dynamiczne powinni wybierać podkładki pod mysz i klawiaturę, co zapobiega przesuwaniu się tej ostatniej.