Na co zwrócić uwagę wybierając laptop hp?

laptopy HP

Zakup nowego laptopa hp może okazać się bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które nie mają zielonego pojęcia o branży IT. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić niezawodny komputer przenośny, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy zwracać uwagę.

Laptop hp z systemem, czy bez?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że laptopy hp mogą być sprzedawane wraz z systemem operacyjnym albo bez niego. Dla zwykłego użytkownika zdecydowanie lepszym wyborem jest oczywiście notebook wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym takim ja te https://www.sferis.pl/laptopy-3782/hp. Warto postawić na najnowszy system Windows 10, który zadba nie tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. Nieco tańszym rozwiązaniem jest laptop bez systemu operacyjnego. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą przenieść licencję systemu z wcześniejszego komputera. W ten prosty sposób można sporo zaoszczędzić.

Jaka karta graficzna w laptopie?

Wszystkie laptopy hp wyposażone są w przynajmniej jedną kartę graficzną, która bardzo często zintegrowana jest z procesorem. Najdroższe modele, które przeznaczone są dla graczy i grafików komputerowych posiadają dodatkową kartę graficzną, która bardzo dobrze radzi sobie z renderowaniem grafiki. Jeżeli laptop będzie wykorzystywany głównie do przeglądania internetu to wówczas nie jest wymagana mocna karta graficzna. Osoby, które chcą grać w najnowsze gry na maksymalnych obrotach powinny postawić na kartę pokroju GeForce GTX 1050.

Jaki dysk twardy do laptopa hp?

Nowoczesne laptopy hp mogą być wyposażone w tradycyjne dyski HDD, półprzewodnikowe SSD albo hybrydowe SSHD, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dyski HDD mogą pochwalić się przede wszystkim bardzo dużą pojemnością, ale niestety nie są one zbyt szybkie. Pamiętać należy również i o tym, że niektóre modele mogą być bardzo hałaśliwe. Dyski SSD pozbawione są mechanicznych części, dlatego też są ciche i mniej podatne na urazy mechaniczne. Ich największą zaletą jest jednak szybszy dostęp do plików.