Laptopy Dell z systemem czy bez?

W sklepach komputerowych można znaleźć laptopy Dell z systemem i bez. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest dokonać udanego zakupu.

Co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość laptopów Dell sprzedawanych jest wraz z preinstalowanym oprogramowaniem. Warto wspomnieć także o tym, że można kupić również nieco tańsze laptopy Dell bez systemu. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które posiadają już system operacyjny albo chcą skorzystać z darmowego rozwiązania. W laptopach system operacyjne zazwyczaj instalowany jest na specjalnej partycji Recovery.

Jakie zalety i wady mają laptopy Dell z systemem operacyjnym?

Największą zaletą laptopów z systemem operacyjnym jest oczywiście to, że sprzęt po zakupie jest od razu gotowy do pracy. Warto postawić przede wszystkim na system Windows do którego jest bardzo szeroki wybór gier i programów. Sporą zaletą systemu Windows jest prosta i intuicyjna obsługa oraz to, że nie wymaga się przeprowadzenia zaawansowanej konfiguracji. Jeżeli chodzi o laptopy Dell (https://www.sferis.pl/laptopy-2539/dell), to warto postawić na system Windows 10, który dostosowany jest do obsługi ekranów dotykowych i mobilnych urządzeń. Wadą laptopów z systemem operacyjnym jest oczywiście wyższa cena oraz to, że system jest przypisany do danego sprzętu, dlatego też nie można przenieść go na nowy komputer.

Jakie są zalety i wady laptopów bez systemu?

Największą zaletą laptopów Dell jak wspomniano powyżej jest niższa cena oraz to, że użytkownik sam decyduje, który system operacyjny chce zainstalować. Pamiętać należy także o tym, że koszty dokupienia oddzielnego systemu operacyjnego są zazwyczaj wyższe, niż kupienie laptopa z preinstalowanym oprogramowaniem. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają laptopy Dell bez nośników optycznych DVD, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z zainstalowaniem nowego systemu operacyjnego.