Laptop nowy czy używany – co lepsze?

Kupno nowego laptopa to spora inwestycja, zwłaszcza, jeśli kupującego nie zadowoli pierwszy z brzegu model, który akurat jest na promocji w pobliskim markecie. Zwłaszcza konsumenci, którzy mają wobec laptopów dodatkowe wymagania, muszą przygotować swój budżet na większe obciążenie. Czy lepiej wobec tego kupić używanego laptopa, czy też nowy zawsze będzie pewniejszym zakupem?

Nowe laptopy dla zainteresowanych nowinkami

Użytkownicy nowych laptopów z pewnością mogą się cieszyć o wiele większym zakresem dostępnych parametrów, niż osoby, które wybrały używane urządzenia. Czołowe firmy produkujące laptopy, jak Lenovo, praktycznie co sezon wprowadzają szereg udoskonaleń swoich modeli.

Obejmują one zarówno zwiększenie pamięci RAM, pojemności dysków czy mocy procesora, jak i nowoczesne rozwiązania problemów technicznych, jak choćby system wspomaganego chłodzenia, dzięki któremu sprzęt się nie przegrzeje. Co więcej, kupując laptop prosto od producenta lub dystrybutora Lenovo, mamy pewność, że zainstalowany na nim system operacyjny będzie regularnie pobierał aktualizacje.

Laptopy używane – nie zawsze zły pomysł

Można łatwo zauważyć, że w niektórych kręgach użytkowników kupno używanego laptopa owiane bywa złą sławą. Są ku temu powody – jeśli nie kupujemy od renomowanego pośrednika, a od osoby prywatnej, nigdy nie mamy pewności, czy taki laptop został właściwie sprawdzony przed wysłaniem do kupującego. Przeglądy i ewentualne naprawy używanych sprzętów to konieczność, by laptop, który już wcześniej miał właściciela, mógł posłużyć jeszcze parę lat.

Niemniej jednak, ze względu na duży udział firm i korporacji w programach leasingowych producentów, osoba, która chce kupić używanego laptopa, może wybierać spośród wielu sprzętów poleasingowych. Takie laptopy na ogół były użytkowane tylko rok lub dwa lata, a przed wysyłką przechodzą dokładny przegląd. Warto też pamiętać, że linie biznesowe laptopów, z których korzystają korporacje, są dużo trwalsze niż produkty dla zwykłych użytkowników. Mamy więc szansę zakupu sprzętu o znacznej wytrzymałości technicznej.

Oferta sprzedażowa laptopów Lenovo: https://www.sferis.pl/laptopy-3782/lenovo