dobrej jakości listwa zasilająca

Jaką listwa zasilającą z pilotem wybrać?

Każdy sprzęt elektroniczny wymaga zasilania, to akurat kwestia niepodlegająca dyskusji. Jak można zauważyć, w wielu gospodarstwach domowych w jednym pomieszczeniu znajduje się wiele urządzeń, które można podłączyć do jednej listwy zasilającej. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie porządku, ale również i efektywną ochronę przed przepięciami.

dobrej jakości listwa zasilającaZalety listwy zasilającej wyposażonej w pilota

Jak wiadomo każde rozwiązanie ma zarówno swoje wady jak i zalety. Jeśli chodzi o listwy zasilające sterowane pilotem, to mówiąc o zaletach nie można pominąć bardzo dużego komfortu ich użytkowania. To rozwiązanie jest na pewno bardzo wygodne, ponieważ do sterowania taką listwą wystarczy niewielki i bardzo prosty w obsłudze pilot, dzięki któremu włączyć czy wyłączyć taką listę możemy z każdego miejsca w danym pomieszczeniu. Warto także wspomnieć tutaj o tym, że jeżeli taka listwa zasilająca posiada na przykład 5 gniazd, to każda z nich może być osobną włączane bądź wyłączone za pomocą pilota, niezależnie tak naprawdę od tego, jakie urządzenie do danego gniazdka zostało podłączone. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo często zdarza się, listwy zasilające mogą różnić się pomiędzy sobą sposobem sterowania (szczególnie dotyczy to tych mających mniejszą ilość gniazd). W takim przypadku bardzo często nie ma możliwości sterowania listwy pilotem, a po prostu przyciskiem ON/OFF.

Wady zasilających listew

Chodź korzystanie z listew zasilających, szczególnie tych w przypadku których istnieje możliwość sterowania pilotem jest bardzo wygodne, to jednak takie rozwiązanie nie jest pozbawione również wad. Wady te odnoszą się przede wszystkim do działania delikatnych sprzętów elektronicznych, w przypadku których nagle odcięcie energii może działać najbardziej niekorzystnie. Ponadto w przypadku listew sterowanych pilotem bardzo często pojawiają się problemy z jego obsługą, jeżeli w pomieszczeniu, w którym jest użytkowany znajduje się zbyt duża ilość fal radiowych bądź tych emitowanych przez router wi-fi.