Smartfon XIAOMI Mi Mix 2S 4

Jak sprawuje się aparat w Xiaomi Mi Mix 2S?

Smartfon Xiaomi Mi Mix 2S 64GB znajdziemy w polskiej dystrybucji w cenach rzędu 2000 złotych, co czyni go ciekawą alternatywą dla flagowców. Mi Mix 2S jest świetnie wykonany z ceramicznych materiałów, natomiast ramka telefonu jest metalowa. Wydajność stoi na bardzo wysokim poziomie, ponieważ mamy topowego Snapdragona 835 oraz 6GB pamięci ram. W teście AnTuTu lepiej od Mi Mix 2S wypada w zasadzie tylko Xperia XZ2. Xiaomi wyprzedza nawet flagowca Samsunga – model S9+. Wielbicieli fotografii przed wyborem Mi Mix 2S może powstrzymać jeszcze tylko jakość wykonywanych zdjęć. Czy chiński producent zaoszczędził na aparatach, czy fani robienia fotek będą usatysfakcjonowani?

W Xiaomi Mi Mix 2S znajduje się podwójny aparat główny. Obydwa obiektywy mają po 12 megapikseli. Jeden z nich jest standardowy, drugi natomiast przydaje się przy robieniu zdjęć portretowych. Pierwszy obiektyw oparto na sensorze Sony IMX363, którego cechuje duża jasność i optyczna stabilizacja obrazu. Dodatkowy aparat w Mi Mix 2S został wyprodukowany przez Samsunga. Ma nieco węższe pole widzenia, ale jest w stanie rozmazywać tło.

Aplikacja do obsługi aparatu jest prosta i intuicyjna, znana z innych smartfonów od Xiaomi. Mamy kilka trybów do wyboru, możemy również zlecić telefonowi, aby samodzielnie zidentyfikował scenerię i dobrał automatycznie najlepsze możliwe ustawienia.

Zdjęcia wykonane w ciągu dnia są bardzo dobrej jakości. Rozpiętość tonalna oraz ostrość wypadają świetnie. Odwzorowanie kolorów jest na dobrym poziomie. Jedynie na brzegach kadru ostrość mogłaby być troszkę lepsza, a w pomieszczeniach przedmioty na zdjęciach wyglądają nieco blado, ale patrząc ogólnie, jest naprawdę dobrze.

Dzięki algorytmom odszumiającym, w trudnych warunkach aparat radzi sobie lepiej, niż inne smartfony Xiaomi, ten model i inne jest do kupienia w sklepie Sferis. Nawet jeśli zdjęcie zrobimy w nocy, sporo na nim ujrzymy, choć oczywiście nie będzie ono tak świetne jak za dnia.

Podsumowując, aparat w Xiaomi Mi Mix 2S jest całkiem niezły i wystarczy większości użytkowników, chyba że komuś przeszkadza drobny spadek ostrości na brzegach kadru lub bladość w pomieszczeniach.