Głośniki bluetooth – co powinieneś wiedzieć

głośniki bluetooth

Jeśli lubisz słuchać swojej ulubionej muzyki niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, w wygodny sposób, dobrej jakości i w dodatku bez zaprzątania sobie głowy kablami i połączeniami z telefonem, powinieneś przemyśleć zakup głośników bluetooth. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Na co zwrócić uwagę?

Zalety

głośniki bluetooth

Głośniki bluetooth –
https://www.sferis.pl/glosniki-bluetooth-2784 zapewniają coś, co do tej pory pozostawało w sferze marzeń dla miłośników muzyki — wielogodzinną pracę bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. I choć powszechnie kojarzone są z relatywnie niską mocą, to współcześnie oferowane modele potrafią pozytywnie zaskoczyć. Szczególnie, od momentu, kiedy na rynek wkroczyły firmy takie, jak JBL, Bose, Sony, Samsung czy Bang&Olufsen. Oferowane przez nich modele oferują bezkompromisową moc, czystość brzmienia i głębię, zachowując pozostałe zalety, jak łatwość w przemieszczaniu czy brak kabli. Jeśli już o kablach mowa, to technologia Bluetooth przeszła sporą ewolucję — od standardu, który z trudem przesyłał rozmowę telefoniczną, aż po wydajny standard przesyłu danych, mogący streamować muzykę naprawdę wysokiej jakości, z certyfikatami AptX HD na czele. Dzisiejsze głośniki nie przypominają skrzeczącego sprzętu, jakim były na początku, raczej powinny kojarzyć się z pełnoprawnym sprzętem Hi-Fi, czasem nawet Hi-end.

Na co zwrócić uwagę?

W świecie głośników bluetooth możemy znaleźć zarówno tanie, marnej jakości produkty, oferującą relatywnie niską jakość za niską cenę, jak i bardzo wysokiej klasy modele, oferujące akustyczne doznania, niestety bardzo często za horrendalną wręcz cenę. Wśród nich znajdują się również i perły, zapewniające bardzo miłe dla uch brzmienie, niekosztujące przy tym zbyt wiele. Jak ich szukać? Warto zwrócić uwagę m.in. na pojemność akumulatora, gdyż zbyt mała ograniczy mobilność głośnika. Kolejną rzeczą jest moc znamionowa — im wyższa, tym donośniej będzie grał nasz głośnik. Jeszcze innym aspektem jest temperatura barwowa dźwięku — tu niestety najłatwiej jest dokonać wyboru porównując ich brzmienie organoleptycznie.