Czy Samsung 55″ QLED QE55Q60R ma jakieś wady?

Kupując nowy telewizor, wielu konsumentów skupia się na sprawdzonych i polecanych powszechnie modelach, zamiast samodzielnie odkrywać rynek i ryzykować kupno telewizora o słabej jakości. Jak się jednak okazuje, nawet tak popularne modele, jak Samsung 55″ QLED QE55Q60R, mają pewne wady, które powodują, że nie są one telewizorami idealnymi. Jakie więc wady posiada ten model?

Czym zasłynął ten model Samsunga?

Telewizor Samsung 55″ QLED QE55Q60R kupowany jest przede wszystkim z powodu bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Można za niewiele ponad 3 tysiące złotych nabyć telewizor z nowatorską technologią podświetlania matrycy o odpowiedniej wielkości, jak i jakością obrazu. Niestety nadal jest to tylko telewizor ze średniej półki cenowej, co powoduje, że producent musiał pójść na pewne ustępstwa względem jego konstrukcji. Jakie są to oszczędności, które spowodowały, że trzeba się liczyć z pewnymi niedociągnięciami i wadami?

Wady ekranu

Zastosowana w tym modelu matryca charakteryzuje się doskonałą jakością i głębią kolorów. Tak twierdzi producent i tak to faktycznie wygląda, gdy patrzy się na nią na wprost. W przypadku jednak, gdy kąt patrzenia na ekran się zmienia, kolory wyraźnie tracą swoją wyrazistość, stając się nieco bledszymi. Nie jest to wina samego telewizor, lecz charakterystyki działania matrycy, lecz mimo wszystko warto mieć to na uwadze podczas wybierania tego modelu.

Braki w obudowie

Sama obudowa również nie ustrzegła się pewnych oszczędności i wynikających z niej braków. Mowa tu jest przede wszystkim braku regulacji nóżek, co dla osób stawiających telewizor na szafce rtv może rodzic pewien problem. Na szczęście wiele telewizorów po prostu wiesza się na ścianie, więc ta oszczędność Samsunga jest zrozumiała. Zupełnie jednak niezrozumiałe jest usunięcie z telewizora gniazda słuchawkowego. To prawda, wiele osób posiada obecnie słuchawki bluetooth, lub po prostu podłącza sprzęt do amplitunera, lub mini wierzy, a tam już gniazdko słuchawkowe istnieje, lecz mimo wszystko brak tak niewielkiego a często niezbędnego złącza jest sporym niedociągnięciem.