Co zrobić, by karta pamięci służyła nam przez długi czas?

Nowoczesne urządzenie, mimo że są bardzo zmyślne i postępowe, to jednak trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem, bo inaczej szybko ulęgną awarii. W tej grupie mieszczą się również karty pamięci do smartfonów. One w niczym nie przypominają dawny kart telefonicznych czy żetonów, które były po prostu nie do zdarcia.

Jak dbać o karty pamięci do smartfonów?

      Niewłaściwe obchodzenie się z kartą pamięci lub jej nieodpowiednie przechowywanie  może spowodować uszkodzenie nośnika. Naprawdę łatwo o to, jeśli weźmie się pod uwagę jej niewielkie rozmiary. W rezultacie wszystkie zapisane dane mogą przepaść bezpowrotnie. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, by tego uniknąć.

      Po pierwsze należy chronić styki karty pamięci do smarfonów przed brudem, piaskiem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Po drugie, jeśli karta nie przebywa akurat w urządzeniu, powinno się ją schować do plastikowego pudełka, które dołączane je do całości zestawu. Nie wolno wyciągać karty pamięci w trakcie zapisu danych. To mogłoby doprowadzić do ich utraty bądź braku możliwości ich późniejszego sformatowania.

       Dobrą praktyką jest także odczekanie kilku chwil po zakończeniu przenoszenia danych. Wtedy ma się całkowitą pewność, iż urządzeniu i karcie pamięci nic nie zagraża. Ostatnim krokiem dbałości o kartę do smartfona jest upewnienie się, że telefon ma pełną baterię. W razie wątpliwości lub niskiego poziomu energii lepiej podłączyć go do prądu za pomocą ładowarki.

Gdzie można nabyć katy pamięci?

       Najlepszą opcją jest udanie się do salonu telekomunikacyjnego. Tam z pewnością kart do smartfonów jest bez liku, co zmniejsza prawdopodobieństwo trafienia na wadliwy egzemplarz. Ponadto przy zakupie kart pamięci można skorzystać z popularnych serwisów internetowych. Wystarczy wejść w interesujący nas dział i dokładnie się rozejrzeć. Na tego typu serwisach istnieje również możliwość reklamacji i odesłania towaru na wypadek- gdyby karta pamięci nie spełniała naszych oczekiwań. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i poczekać kilka dni na jego rozpatrzenie. Jeżeli udowodni się wadę fabryczną karty, reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie.

Karty pamięci dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/karty-pamieci-do-smartfonow-2131