akcesoria do telefonów

Akcesoria fotograficzne do telefonów

Większość z ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfona czy chociażby zwykłego telefonu. Urządzenia te wręcz zawładnęły współczesnymi czasami. Służą do komunikacji z innymi ludźmi, robienia zdjęć, słuchania muzyki, przeglądania stron internetowych.

Smartfon jako godny zastępca aparatu fotograficznego

akcesoria do telefonów

Dzisiejsze smartfony wyposażone są w aparaty, które w zasadzie niczym nie ustępują aparatom cyfrowym średniej klasy. Co prawda nie zastąpią specjalistycznego sprzętu, ale jakość robionych zdjęć jest naprawdę na przyzwoitym poziomie. Dlatego też smartfony świetnie się sprawdzą do uwieczniania chwil z wycieczek, spotkań ze znajomymi czy też imprez okolicznościowych. Różnego rodzaju dodatkowe akcesoria do telefonów pomogą rozszerzyć fotograficzne możliwości smartfona.

Fotograficzne gadżety do smartfonów

Statyw to nic innego jak stabilizator, do którego można przymocować telefon. W zasadzie pełni on tę samą rolę co statyw do aparatów fotograficznych i kamer. Jego zaletą jest lekkość, mobilność oraz fakt, że zajmuje niewiele miejsca i można go zabrać ze sobą niemal w każde miejsce.

Kijek do selfie to kolejny gadżet do smartfona. To jedno z akcesoriów, które cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników smartfonów. Umożliwia samodzielne zrobienie zdjęcia twarzy na tle obiektu czy też krajobrazu. Dzięki kijkowi do selfie można uchwycić dużo więcej w tle niż za pomocą smartfonu trzymanego w ręce. Jest to najpopularniejsze urządzenie wśród akcesoriów do telefonów.

Gimbal to połączenie statywu i kijka do selfie. Stabilizuje on obraz i płynnie podąża za ruchami operatora. Posiada także mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak np.: inteligentne śledzenie obiektów i twarzy, nagrywanie panoram oraz nakładanie na obraz specjalnych filtrów.

Ciekawym rozwiązaniem są obiektywy do smartfona. Te akcesoria do telefonów nakłada się na obiektyw wbudowany w telefon. Tworzą one efekt makro lub efekt tzw. rybiego oka. W sprzedaży można znaleźć obiektywy zarówno uniwersalne, jak i dostosowane do konkretnego modelu smartfona.